Poradnik dla początkujących

Z Wiki - Kosmiczni
Skocz do: nawigacja, szukaj

Zaczynając przygodę z kosmicznymi wojownikami na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, po zrobieniu postaci najlepiej znaleźć klan.
Ale przecież jestem nowym graczem, trudno o przyjęcie mnie

Topowe klany, jak również te nieco słabsze poszukują graczy do "obijania klanowego"

Czym jest obijanie klanowego?
W klanie dostępna jest zakładka "postacie klanowe", gdzie lepsi gracze zostawiają tam swoje silne postacie, które podołają w wojnach klanowych.
Nic prostszego, jak wejść i walczyć z wrogrami.

W zamian klan oferuje nam bardzo duże bonusy dla naszej postaci, pomoże to rozwinąć ją w szybkim tempie.

Kolejną rzeczą jest zdobywanie jak największej ilość Kosmicznych Kryształów z codziennej aktywności. Robiąc je systematycznie w szybki sposób będziemy mogli ulepszyć swoją postać, wykupić bonusy i cieszyć się z większych efektów.

Pomniejszone Smocze Kule – większość początkujących wydaje je od razu po zebraniu kompletu 7 szt. Najlepszy efekt jest jak wydamy je na większym poziomie lub dopiero gdy będziemy mieć trudności w fabule.

Reborn/odrodzenie – najgorszym błędem jest zbyt szybkie przejście na kolejną fabułę "Reborna". Gdy osiągniemy 1250 poziom warto uzbierać większą ilość mocy, ponieważ gra będzie dla nas lżejsza później i nie będziemy tkwić na lokacjach wiecznie trenując.

Prywatna Planeta – warto zakupić PP, ponieważ na poziomie 1250 jest ona bardzo przydatna, dzięki niej mamy też dodatkowe bonusy (przyrost PA między innymi). Sugerować się najlepiej tylko rozmiarem planety, najlepiej kupić dużą w miarę tanią (koło 20KP najlepiej).

Poziom 1250 – gdy osiągniemy ten poziom, zakupujemy PP lub wcześniej by ulepszyć na niej struktury i zbijamy tam PA. Dlaczego nie trenujemy? Ponieważ zbijanie PA na naszej prywatnej planecie jest o wiele bardziej efektowne niż trening.

W co inwestować zarobione KK? Oczywiście w bonusy, ale przede wszystkim warto dokupować stale maksymalne PA i dodatkowy przyrost PA (dzięki większemu PA mamy większy limit dzienny na zdobycie niebieskich senzu, a dzięki przyrostowi otrzymujemy więcej mocy z mobów).